Szkoła tańca What's Up? Studio | Warsztaty LINDY HOP od podstaw & Swingowa Potańcówka w JazzOn Live Jazz Club
16034
post-template-default,single,single-post,postid-16034,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.0

Warsztaty LINDY HOP od podstaw & Swingowa Potańcówka w JazzOn Live Jazz Club

Warsztaty LINDY HOP od podstaw & Swingowa Potańcówka w JazzOn Live Jazz Club

LINDY HOP OD PODSTAW!
Tańcz jak w złotej erze swingu! Lindy Hop po raz kolejny zagości w naszym studiu.
ℹJako jedyna szkoła tańca w Białymstoku, na Podlasiu i we wschodniej części Polski organizujemy warsztaty z Lindy Hop. Tym razem odwiedzą nas Cherry Moreno i Filip Górski z warszawskiej szkoły SwingOut.pl | Lindy Hop in Warsaw, w której uczą na co dzień.

?Harmonogram warsztatów:
➡SOBOTA 13.10.18
14:00-16:00 – grupa średnio-zaawansowana
16:00-19:00 NOWA GRUPA / PODSTAWY
?SWINGOWA POTAŃCÓWKA w JazzOn Live Jazz Club,
ul. Sienkiewicza 3
21:00 – otwarta darmowa lekcja podstaw tańca swingowego Lindy Hop z Filipem Górskim i Cherry Moreno

➡NIEDZIELA 14.10.18
11:00-13:00 – grupa początkująca (II) – kontynuacja
13:00-15:30 – grupa średnio-zaawansowana
15:30-16:00 – przerwa
16:00-19:00 – NOWA GRUPA / PODSTAWY

?Cennik:
NOWA GRUPA / POSTAWY (6h) :
– do 30.09 cena promocyjna: 95zł / osoba
– od 1.10 cena normalna 115zł / osoba
Grupa podstawowa (II – 2h): 50zł
Grupa średnio-zaawansowana(4,5h): 90zł / osoba

?Szczegóły i zapisy pod nr tel. 508 040 508 (płatność gotówką). Ilość miejsc mocno ograniczona!!!

* Z uwagi na konieczność zachowania proporcji w grupach, zachęcamy do rejestracji na warsztaty Lindy Hop z partnerem. Rejestracje solo będą umieszczane na liście oczekujących do czasu pojawienia się zgłoszenie osoby przeciwnej płci.

?Instruktorzy:
Cherry Moreno i Filip Górski poznali się w 2013 roku na zajęciach Lindy Hop w warszawskim studiu SWINGOUT.PL, gdzie po raz pierwszy zetknęli się z tańcami swingowymi. Od samego początku zachłysnęli się nimi, biorąc udział we wszystkich możliwych festiwalach i warsztatach w kraju i poza jego granicami.
Tą niezbyt poważną wymianą zdań zaczęła się ich wspólna praca i intensywne treningi, które przyniosły efekty już po 3 miesiącach, kiedy to zdobyli pierwsze miejsce w konkursie strictly shag na międzynarodowym festiwalu.
Cherry wyróżnia w tańcu dziki, latynoski temperament, kreatywność i elegancja. Chętnie eksperymentuje z rytmiką i stara się łamać schematy na własny sposób. Filip od lat związany jest z muzyką – gra na gitarze, puzonie i mandolinie. Jest także jednym z założycieli zespołu grającego nowoorleański jazz – The Cajun Spices. Jego zamiłowanie do muzyki odzwierciedla sposób w jaki tańczy, czyniąc taniec kolejną formą ekspresji.
W 2014 roku dołączyli do grupy pokazowej Lindy Hop, a jako para zaczęli tańczyć nieco później, przy okazji utworzenia formacji Warsaw Shag Team. (źródło swingout.pl)

?Krótko o tańcu:
Lindy Hop – protoplasta większości znanych obecnie tańców swingowych m.in. Balboa, Boogie Woogie, East i West Coast Swing, Jive, Rock and Roll.
Poprzez dużą dowolność zarówno w kwestii interpretacji muzyki, jak i modyfikacji figur tanecznych i kroku podstawowego, oferuje tańczącym niemal nieograniczone możliwości wyrazu artystycznego. Lindy Hop może być tańczony do zróżnicowanego tempa muzyki swingowej: zarówno jako swobodny, płynny taniec w wersji wolnej, jak i szalony, naszpikowany figurami akrobatycznymi i wykopami w wersji szybkiej. Uniwersalny charakter, porywająca muzyka oraz brak sztywnych zasad i reguł sprawiają, że Lindy Hop jest tańcem dla każdego, dzięki czemu zdobywa coraz większą rzeszę miłośników na całym świecie.

Podczas trwania warsztatów przejdziemy szczegółowo przez techniczne podstawy Lindy Hop, technikę prowadzenia, podążania i przepływu energii w parze. Oczywiście poznamy również podstawowe elementy taneczne, dowiemy się jak za ich pomocą bawić się i improwizować na parkiecie oraz jak odpowiednio dostosować je do muzyki.

Zapraszamy!!!

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

DNI OTWARTE 2023

Zapraszamy na 50h DARMOWYCH lekcji próbnych!!!